Co zrobić, aby szminka trzymała się dłużej?

Categories UrodaPosted on
Szminka na ustach

Perfekcyjny makijaż, który wytrzyma całą noc imprezowania, to marzenie (prawie) każdej kobiety. I taki make-up wbrew pozorom nie jest trudny do zrobienia, wystarczy nałożyć odpowiednią bazę utrwalającą. Tylko najwięcej kłopotów sprawia… szminka! Co zrobić, aby nie rozmazała lub nie starła się po godzinie? Mamy kilka praktycznych porad.

Szminka, błyszczyk czy pomadka?

Głównym zadaniem pomadki jest nawilżenie ust. Błyszczyk nadaje im blasku, a szminka – koloru. Jednocześnie pomadka i błyszczyk będą dawały najmniej trwały efekt wizualny, czyli w praktyce, ścierały się lub rozmazywały (dodatkowo do błyszczyka często przyklejają się włosy, które potem mogą zepsuć nawet najbardziej misternie wykonany makijaż). Dlatego, jeśli zależy ci przede wszystkim na trwałości i nie chcesz ryzykować, że co jakiś czas trzeba będzie poprawiać usta, postaw na szminkę. I na jeden z naszych sposobów na sprawienie, aby trzymała się dłużej.

Szminki matowe

Szminki można podzielić na satynowe oraz matowe, i to te ostatnie cieszą się największą popularnością. Nie tylko dlatego, że dobrze prezentują się na ustach, a z ich pomocą można uzyskać mocniejszy kolor, ale również z tego względu, że są po prostu trwalsze. Nie rozmazują się, nawet podczas posiłku. Niektórzy producenci mają też w swojej ofercie szminki matowe o długotrwałym działaniu, które trudno jest zmyć. Są co prawda zwykle trochę droższe, ale różnica w cenie nie jest na tyle znacząca, aby nie móc pozwolić sobie na ich zakup.

zobacz:  Jakie rodzaje, typy sukienek warto mieć w swojej szafie?

Nawilżanie ust

Żaden kosmetyk nie będzie się dobrze trzymać na spierzchniętych, popękanych ustach, dlatego, jeśli chcesz wydłużyć trwałość szminki, musisz je nawilżać. Przed jej aplikacją, możesz posmarować usta bezbarwną pomadką. Łatwiej będzie wtedy równomiernie rozprowadzić szminkę.

Nawilżanie ust jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy używasz na co dzień szminek matowych. Choć mają one wiele zalet, ich wadą jest to, że posiadają wysuszające właściwości.

Korektor do ust

Nałożenie konturówki jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby wydłużyć trwałość szminki. To kredka do ust, przy pomocy której obrysowujesz ich krawędź. Dzięki temu szminka dłużej trzyma się na ustach i co więcej, ma intensywniejszy kolor. Tutaj ważne jest, aby konturówka była w podobnym kolorze, inaczej będzie się odznaczać. Dobrze byłoby również sprawdzić co jakiś czas, czy szminka się nie starła, ponieważ wtedy na ustach będzie widoczna tylko konturówka, co już nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Nadmiar szminki

W przypadku makijażu często sprawdza się zasada, że mniej znaczy więcej, która dotyczy między innymi ust. Zbyt duża ilość szminki sprawia, że kosmetyk szybciej się rozmazuje, wychodzi poza krawędź ust. Dlatego po jej nałożeniu warto zebrać nadmiar przy pomocy bibułki lub ręcznika papierowego.

zobacz:  10 modeli modnych butów na wiosnę i lato

Pudrowanie ust

Na koniec mamy wskazówkę, o której wie niewiele kobiet – to pudrowanie ust, przy pomocy tego samego kosmetyku, którego używasz do wykończenia makijażu. Tak jak w przypadku pokładu, puder utrwala szminkę na ustach. Jak go nałożyć? Przyłóż do ust chusteczkę i delikatnie wklepuj puder pędzelkiem.

1 comment

  1. Wczoraj testowałam tę metodę z pudrem – jest niesamowita, pomadka trzymała się prawie cały dzień!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *