Naturalny krem do twarzy, gdzie szukać, jak sprawdzać?

Categories Lifestyle, Uroda, ZdrowiePosted on
Słoiczek kremu

Pielęgnacja twarzy to podstawa i coraz chętniej sięgamy po kosmetyki mające w nazwie określenia takie jak: „naturalne”, „organiczne” albo „eko”. To dobrze, bo im mniej chemii w produkcie kosmetycznym, tym lepiej dla nas, jednak co warto wiedzieć przed zakupem? Gdzie szukać naturalnych kremów to pielęgnacji twarzy? Jak je sprawdzać?

Kosmetyki naturalne czyli jakie?

Popularność naturalnych kosmetyków rośnie z każdym dniem. Jako konsumenci coraz częściej i chętniej sięgamy po produkty opatrzone etykietą z nazwą „naturalny” czy „eko”. Jednak warto pamiętać o tym, że nie każdy kosmetyk – w tym krem do twarzy – jest rzeczywiście naturalny, a sam napis nie daje gwarancji. Trzeba być tutaj znacznie bardziej dociekliwym.

To ważne, aby dostarczać swojej skórze naturalnych składników, które nie tylko działają lepiej, ale są też bezpieczniejsze. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę i co rzeczywiście jest dla nas dobre. Innymi słowy musimy się nauczyć odróżniać prawdziwe naturalne kremy do twarzy od tych z syntetycznych składników. Ważny jest tutaj skład, certyfikaty, a także renoma marki.

zobacz:  Czy da się wybielić zęby domowymi sposobami?

Gdzie kupić naturalny krem do twarzy?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy do podstawa niezależnie od wieku czy typu cery. Dostarczenie właściwych składników jest niezwykle ważne, z tego też powodu sięgamy po kremy, które są w stanie sprostać codziennym wyzwaniom. Najlepiej kupować je w sprawdzonych punktach, gdzie podstawą jest oferta kosmetyków na bazie naturalnej. Oferta kremów naturalnych jest jednak spora, dlatego warto szukać podpowiedzi, które kremy stosować. Przydatną listę, która wskaże polecane kremy naturalne do twarzy znajdziesz na ecoandwell.pl/7-nawilzajacych-kremow-do-twarzy.

Lista sklepów oferujących kosmetyki na bazie naturalnej jest oczywiście bardzo szeroka i można na niej znaleźć zarówno sklepy internetowe, jak i te stacjonarne. Co więcej, systematycznie takich punktów tylko przybywa, dostęp do nich jest więc coraz łatwiejszy.

Naturalne nawilżenie twarzy – jak sprawdzić krem?

Kremy do twarzy powinny być przede wszystkim dostosowane do naszego typu cery, wieku oraz zapotrzebowań. W przypadku naturalnych kosmetyków, należy także dodatkowo zwracać uwagę na takie kwestie jak: skład, certyfikaty oraz marka.

To o czym należy pamiętać – naturalne kosmetyki, w tym także kremy do twarzy muszą spełniać określone kryteria, aby otrzymać certyfikat potwierdzający ich ekologiczność. Należy więc sprawdzić jaką ilość naturalnych wyciągów wykorzystano w kremie, przy czym powinno być ich nie mniej niż 95% całego składu.

zobacz:  Jak skutecznie wybielić zęby?

Muszą to być przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego, najczęściej roślinnego, czyli oleje i woski, a także z wykorzystaniem maturalnych witamin i substancji dostępnych w owocach, kofeinie czy herbacie. Z innych popularnych, choć wytwarzanych w laboratoriach składników to kwas hialuronowy czy koenzym Q10.

Warto także czytać opinie o produkcie i producentach. Na rynku można znaleźć wiele marek specjalizujących się w kosmetykach na bazie naturalnej, często działają one od lat, są sprawdzone i posiadają certyfikaty potwierdzające jakość. Dzięki temu będziemy wiedzieć, co wybieramy.

Jaki naturalny krem do twarzy?

Wybór naturalnych kremów do twarzy jest naprawdę bardzo szeroki tak jak i renomowanych producentów takich kosmetyków. Decydując się na zakup, najlepiej dokładnie czytać wszystkie informacje. Opisy powinny być wyczerpujące, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy dany krem do twarzy naturalny jest przeznaczony akurat dla naszego typu cery. Trzeba pamiętać, że innych substancji potrzebuje skóra sucha, tłusta, mieszana, innych cera młoda i starzejąca się.

To, jaki krem naturalny do twarzy wybierzemy – będzie zależało od potrzeb naszej skóry. A wiedząc dodatkowo na co zwracać uwagę kupując kosmetyki z etykietą „naturalne”, będziemy mieć pewność, że nasza skóra będzie poddana właściwej pielęgnacji.

zobacz:  Szafa czy garderoba? Co wybrać do przechowywania ubrań?

1 comment

  1. Dużo osób robi teraz własne naturalne kremy do twarzy. Chętnie przeczytałabym u Was artykuł na ten temat, jak się do tego zabrać i co będzie potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *