Jak dobrać krem pod oczy odpowiedni do wieku?

Categories Lifestyle, UrodaPosted on
Piękna kobieta

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, a co za tym idzie, wymaga szczególnej pielęgnacji. Na rynku można znaleźć wiele produktów dedykowanych skórze pod oczami, jednak aby spełniały one swoją rolę, powinny być dobrane odpowiednio do potrzeb. W jaki sposób wybrać krem pod oczy kierując się wiekiem? Na co zwracać uwagę?

Jaki powinien być dobry krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i wrażliwa na podrażanie, a więc i bardzo łatwo o jej uszkodzenie. Dlatego też należy regularnie o nią dbać i ją pielęgnować, do czego przydają się właściwe kosmetyki. Dobry krem pod oczy powinien posiadać naturalne komponenty, które zadbają o odpowiednie nawilżenie i dostarczą niezbędnych składników odżywczych skórze. Producenci kosmetyków zazwyczaj dbają o to, by były one właściwie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przykładem jest krem pod oczy marki Revitacell, który posiada naturalny skład, w tym surowce z komórek macierzystych, które wspomagają regenerację skóry. Liczne dodatkowe składniki działają nie tylko nawilżająco, ale i odżywczo, wygładzająco i liftingująco.

zobacz:  Stylizacje na randkę. Co ubrać, jaka fryzura, jaki makijaż na randkę?

Jak dobrać krem pod oczy?

Zarówno wybór kremu pod oczy, jak i w ogóle kosmetyków, powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami naszej skóry. Najczęściej bierze się także pod uwagę wiek, który ma kluczowe znaczenie dla kondycji oczu i skóry. Producenci kosmetyków najczęściej zaznaczają na opakowaniach, dla kogo są one przeznaczone, dla jakiego typu skóry, a także dla jakiego wieku. Warto jest się więc tym sugerować i pamiętać o jeszcze jednej istotnej zasadzie – im wcześniej zaczniemy pielęgnację, tym z wiekiem będzie mniej problemów ze zmarszczkami i przesuszeniem. Pozwoli to na zachowanie świeżości spojrzenia przez wiele lat.

Początkowo najlepiej sięgać po kosmetyki nawilżające, z wiekiem, będą one posiadały coraz więcej składników odżywczych i przeciwzmarszczkowych.

Jaki krem pod oczy dla kobiet 20+

O skórę pod oczami powinno się dbać już w młodym wieku. Najlepiej jeżeli sięga się wówczas po kremy pod oczy nawilżające o delikatnym składzie. Pozwoli to na zachowanie elastyczności skóry i wspomoże ją na dalsze lata. Nie ma tutaj konieczności sięgania po kremy i kosmetyki z silnymi składnikami, ponieważ może to tylko zaszkodzić.

zobacz:  Dżinsy idealnie skrojone - jak dobrać spodnie do sylwetki?

Jaki krem pod oczy dla kobiet 30+

W tym wieku skóra zaczyna wyraźnie tracić na elastyczności i ma większe tendencje do odwodnienie. To także czas, gdy zaczyna się powolny proces starzenia. Kremy nawilżające nadal będą bardzo istotne będą także te delikatne przeciwzmarszczkowe, ponieważ właśnie wtedy zaczynają się wokół oczy tworzyć wyraźne zmarszczki mimiczne. Kremy powinny być więc i odżywcze i regenerujące.

Jaki krem pod oczy dla kobiet 40+

W tym wieku w dalszym ciągu postępuje wyraźne starzenie się skóry, a zmarszczki wokół oczu stają się coraz głębsze. To czas, gdy warto sięgać po kremy pod oczy liftingujące i posiadające składniki odżywcze pobudzające skórę do produkcji istotnych składników jak choćby kolagen i elastyna, które odpowiadają za właściwą sprężystość i prawidłowy koloryt.

Jaki krem pod oczy dla kobiet 50+

Kobiety w wieku 50+ i starsze mają już wyraźne zmarszczki, a w okolicach oczu ślady starzenia się są wyjątkowo widoczne. Najlepiej sięgać po kremy pod oczy liftingujące, z takimi składnikami jak kolagen, elastyna, a także koenzym Q10 czy komórki macierzyste, które pobudzają skórę do produkcji istotnych dla niej składników. Wygładzają one skórę, poprawiają jej koloryt, nadają sprężystość i wyraźnie odmładzają spojrzenie.

zobacz:  5 przepisów na naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, włosów i paznokci

Im starsza kobieta, tym istotniejsze będą składniki kremów pod oczy, które powinny być uzupełnieniem dla naszej skóry, a także pobudzać ją do odbudowy. Niestety z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny maleje, a to one są podstawowym budulcem skóry.

1 comment

  1. Jestem świeżo po spotkaniu z kosmetyką, która twierdzi, że kosmetyki do pielęgnacji nie powinny być dobierane pod kątem wieku, a kondycji skóry i zgadzam się z nią. Niektóre kobiety w wieku 40 lat wyglądają na 25, a niektóre na 55 i używanie przez nie kremu dla 40+, tylko dlatego, że mają tyle samo lat, jest bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *