Jak prawidłowo aplikować szminkę w płynie?

Categories UrodaPosted on
kobieta maluje usta pomadką

Szminka w płynie pozwala osiągnąć intensywne i niezwykle trwałe napigmentowanie warg, jednak jej aplikacja może stanowić spore wyzwanie. Jak nakładać płynną pomadkę, by uniknąć jej gromadzenia się w kącikach ust? Podpowiemy Ci, jak prawidłowo rozprowadzać szminkę w płynie, aby uzyskać naturalne matowe wykończenie.

Pielęgnacja ust przed aplikacją szminki w płynie

Sekretem pięknych ust, na których pomadka w płynie trzyma się przez wiele godzin, jest odpowiednia pielęgnacja. Zatem jeśli zależy Ci na trwałości szminki, przed jej nałożeniem, zastosuj peeling. Możesz samodzielnie wykonać substancję peelingującą z domowych składników — cukru, cynamonu i oliwy z oliwek. Świetną propozycję stanowi również użycie miękkiej szczoteczki do zębów. Wykonuj delikatne ruchy koliste wzdłuż warg, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka i wyrównać koloryt ust.

Następnym krokiem pielęgnacyjnym jest nałożenie kosmetyku nawilżającego na usta. Możesz zastosować ulubioną pomadkę lub wklepać w wargi krem z witaminami A i E. Poczekaj, aż produkt się wchłonie. W ten sposób usta staną się miękkie, odżywione, a szminka w płynie będzie dłużej się na nich trzymała.

Użycie konturówki przed płynną pomadką

Jeśli chcesz uzyskać efekt pięknie pomalowanych warg o równych konturach, dobrym pomysłem jest użycie kredki do ust. Dokładnie obrysuj wargi konturówką, zaczynając od łuku kupidyna, a dzięki temu podczas aplikacji pigmentu nie będzie on wychodził poza obręb ust. Świetnie sprawdzi się tutaj bezbarwna konturówka, jednak możesz także użyć kredki w odcieniu zbliżonym do płynnej pomadki. Jeżeli zależy Ci na wyrazistym wykończeniu, bardzo ciekawy efekt osiągniesz dzięki zastosowaniu konturówki o ton ciemniejszej od koloru szminki.

Jak aplikować szminkę w płynie?

Jak malować usta szminką w płynie? Delikatna konsystencja pomadki matowej w płynie sprawia, że bardzo łatwo się ją rozprowadza. Jednak, by uzyskać możliwie jak najlepszy rezultat, warto pamiętać o właściwej technice aplikacji produktu. Nakładanie szminki w płynie zacznij tuż pod łukiem kupidyna. Rozprowadź na środku górnej wargi odrobinę pomadki, dokładnie obrysowując łuk. Następnie stopniowo nanoś szminkę w płynie od kącików ust w kierunku ich środka, jednak postaraj się nie dotykać pędzelkiem samych kącików. Teraz rozprowadź produkt na dolnej wardze. Znowu zacznij od nałożenia odrobiny pomadki na środek, a potem wykonuj ruchy od kącików ust w stronę środka.

Zawsze nanoś cienką warstwę produktu, aby jego nadmiar nie osadzał się w kącikach. W ten sposób usta będą równomiernie napigmentowane i przepięknie podkreślone. Znakomity pomysł stanowi również nałożenie odrobiny rozświetlacza powyżej górnej wargi, by usta wydawały się pełniejsze.

Płynne produkty do ust zwykle pozwalają uzyskać bardziej intensywne wykończenie niż pomadki w sztyfcie. Jednak podczas aplikacji szminki bardzo ważną rolę odgrywa właściwa metoda jej nakładania. Jaki jest Twój sposób aplikacji pomadki w płynie? Podziel się z nami w komentarzu pod artykułem swoim sekretem na soczyste i pięknie podkreślone usta.

1 comment

  1. No cały internet przeszukałam, żeby dowiedzieć się, jak prawidłowo aplikować szminkę w płynie i w końcu jakaś konkretna odpowiedź! Dziękuję bardzo i pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *