Szminka transparentna – co to znaczy? Dla kogo transparentna pomadka?

Categories Lifestyle, UrodaPosted on
pomadka transparentna

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele typów szminek. Jednym z nich jest szminka transparentna. Nadaje ona delikatnie kolor i podkreśla naturalny kształt ust. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest pomadka transparentna i dla kogo jest przeznaczony ten rodzaj szminki.

Co znaczy, że szminka jest transparentna?

Słowo „transparentna” oznacza w języku polskim przebijająca, prześwitująca, lekko przeświecająca. Ten rodzaj pomadki został nazwany w taki sposób, ponieważ dodaje jedynie w nieznacznym stopniu koloru naszym ustom, ma głównie je rozświetlać i podkreślać naturalne piękno. Szminka transparentna to kosmetyk, który przyda się do codziennej pielęgnacji cery, ponieważ jest produktem nawilżającym i sprawi, że nasze usta nie będą spierzchnięte.

Fakt, że szminki transparentne są prześwitujące, nie oznacza jednak, że dostępne są tylko w jednym kolorze. Niektóre modele można znaleźć w sklepach w szerokiej gamie kolorystycznej. Pojawiają się odcienie jasne, takie jak pudrowy róż, ale również wyraziste, jak w przypadku ostrej czerwieni. Nawet osoby szukające nietypowych barw pomadki, np. zielonego lub czarnego, znajdą coś dla siebie.

Lekkie krycie ust, to istotna cecha wyróżniająca pomadki transparentne spośród innych typów szminek. Daje to więc subtelny efekt i nie rzuca się aż tak mocno w oczy. Można stwierdzić, że szminka transparentna ma jedynie pomóc wydobyć naturalne piękno i połysk ust, a nie pokrywać je w pełni.

Od czego zależy efekt pomadki transparentnej?

Krycie pomadki transparentnej zależy głównie od tego, jaki pigment zostanie zastosowany. Rodzaj interferencyjny sprawi, że szminka transparentna nada ustom pełny perłowy połysk. Z kolei gdy w składzie pomadki zastosowano pigment o dużych cząstkach, wtedy na ustach pojawią się błyszczące (iskrzące) drobiny.

Efekty, które daje szminka transparentna zależą też od innych użytych w niej składników. Aloes posiada właściwości lecznicze, dlatego modele, w których jest on zawarty, będą miały zbawienny wpływ na spierzchnięte usta. Z kolei uwodorniony olej zwiększa poziom nawilżenia ust.

Dla kogo transparentna pomadka?

Transparentna pomadka jest przeznaczona dla kobiet w każdym wieku. Sprawdzi się ona idealnie w przypadku tych pań, które chcą tylko nieznacznie podkreślić naturalny kształt ust. Pomadka transparentna zda więc egzamin podczas wyjść do pracy lub szkoły, gdy niekoniecznie chcemy zastosować pełny makijaż.

Wiele zależy także od naturalnej barwy ust. Gdy kobieta posiada bardzo intensywny ich kolor, to w takiej sytuacji lekko kryjące pomadki transparentne mogą nie nadać zadowalającego efektu połysku. U kobiet o wyrazistym odcieniu ust lepiej sprawdzą się bardziej kryjące szminki, które nadadzą więcej blasku.

Transparentna pomadka dobrze się sprawdzi u osób, które mają problemy skórne. Na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju szminek wykonanych przy użyciu ekologicznych składników. Ich regeneracyjne właściwości powodują, że zdadzą egzamin także w sezonie zimowym i jesiennym, kiedy usta są bardziej narażone na pęknięcia z powodu warunków atmosferycznych i mrozu.

2 comments

  1. Nie lubię transparentnych szminek, wolę takie z mocną pigmentacją, dzięki nim mogę sobie powiększyć usta, a z ta to ja niewiele zrobię…

  2. Uwielbiam takie pomadki. Wyglądają super na co dzień i od święta, można też pomalować ustga dziecku, jak się domaga — bardzo uniwersalne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *