Za zadbaną cerę odpowiadają właściwe nawyki pielęgnacyjne oraz właściwy dobór kosmetyków, które będą dostosowane do naszej skóry i jej potrzeb. O czym warto pamiętać? Skąd wiedzieć, co będzie najlepsze dla cery?
- Skąd wiedzieć, jak dbać o cerę?
- Jak dbać o cerę – podstawy
- Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji pod względem cery?
- Czym kierować się przy wyborze kosmetyków?
- Zadbana cera a styl życia
Skąd wiedzieć, jak dbać o cerę?
Niektórzy mogliby powiedzieć, że to łatwe – wystarczy regularnie oczyszczać skórę, wklepywać kremy i zastosować kilka innych kosmetyków. Sprawa jednak nie jest taka łatwa, ponieważ każdy z nas posiada inny typ cery, a co za tym, idzie, jej potrzeby, wrażliwość i problemy są inne. To rzecz jasna sprawa, że należy podejść do tematu w sposób przemyślany i mieć świadomość tego, jakie zabiegi pielęgnacyjne można przeprowadzić i w jaki sposób je dobierać. To ważne, by pomóc swojej skórze, a nie jej dodatkowo zaszkodzić i jak dbać o cerę opisuje blog EcoandWell. W internecie mimo wszystko nie brakuje podpowiedzi, porad i wyjaśnień względem tego, co powinno się robić, by nasza skóra wyglądała pięknie i zdrowo.
Jak dbać o cerę – podstawy
Dbanie o cerę nie jest takie trudne, należy jedynie przestrzegać kilku podstawowych zasad i form pielęgnacji, które powinny być stosowane na co dzień. Zalicza się do tego oczyszczanie, tonizacja i aplikowanie kremu na dzień i na noc, zarówno na twarz, jak i pod oczy. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ do tego często dochodzą także dodatkowe czynności, jak stosowanie peelingów, maseczek oraz sera, które wspomogą pielęgnację. Dzięki tym wszystkim zabiegom skóra będzie czysta, nawilżona, odżywiona i zregenerowana. Rzecz jasna, co jest bardzo ważne – każdy kosmetyk stosowany w pielęgnacji, powinien być właściwie dobrany.
Jak dobrać kosmetyki do pielęgnacji pod względem cery?
Wiemy już, że aby zadbać właściwie o naszą cerę, należy stosować się do kilku podstawowych wskazówek. Nie mówią nam one jednak wszystkiego, ponieważ, jak wiadomo, dotyczą ogółu tego, co każda z nas powinna robić. Właściwie zadbana cera zależy nie tylko od stosowania się do podanych powyżej strategii, ale i od rodzaju zastosowanych kosmetyków. Należy więc dobierać je pod względem naszego typu cery – normalnej, tłustej, suchej lub mieszanej, jak równie zwracać uwagę na skład produktów, z których chcemy korzystać.
Wiedząc, jaki mamy typ skóry, o wiele łatwiej będzie nam wybrać odpowiednie kosmetyki, których przeznaczenie jest opisane na opakowaniu. Jeżeli nie wiemy jaką cerę posiadamy, warto poczytać o ich rozróżnieniu, a także poobserwować siebie, albo udać się do kosmetologa, który w sposób profesjonalny określi, jaką mamy skórę.
Czym kierować się przy wyborze kosmetyków?
Po pierwsze, przed wyborze kosmetyków należy kierować się typem cery, jaką posiadamy, ale nie jest to jedyna wytyczna. Istotny będzie także skład produktu, który powinien być jak najbardziej naturalny. Odpowiednia dawka witamin i minerałów, będą korzystnie wpływać na cerę, pielęgnować ją, chronić i odżywiać. Oprócz tego ważny jest także nasz wiek – będąc na różnych etapach życia, potrzebujemy zupełnie innych sposobów pielęgnacji.
Zadbana cera a styl życia
Rzecz jasna, oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków – pod względem rodzaju i przeznaczenia, ważne będzie także to, jaki styl życia prowadzimy, ponieważ to także ma niebagatelny wpływ na kondycję skóry i jej wygląd. Właściwa dieta, nawodnienie, ruch, brak używek to także podstawa. Jeżeli o to nie zadbamy, stosowanie kosmetyków nie zda się na wiele – owszem pomogą, ale tylko nieznacznie. Jak się okazuje, za wiele problemów z cerą odpowiadamy sami, często dokładając sobie tylko dodatkowych kłopotów. Zadbajmy o nasze zdrowie na co dzień, a pielęgnacja cery dzięki temu będzie prostsza i mniej problematyczna.
Ja już wiem, że mojej skórze najbardziej szkodzi… stres. Oczywiście dieta ma bardzo duże znaczenie, ale też w nerwowych chwilach niezbyt dobrze się odżywiamy. Takie błędne koło.
Moim zdaniem dieta, nawodnienie i ruch to podstawa. Wszystko inne, kosmetyki i zabiegi, to tylko wsparcie, ale nic nie dadzą bez dobrych podstaw.