Miłość, związek, w czasach koronawirusa, czyli jak wytrzymać ze swoim partnerem 24h?

Categories MiłośćPosted on
pokłócona para

Konieczność nieustannego przebywania ze swoim partnerem w domu oraz ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi, to poważna próba dla niejednego związku. I aby wyjść z niej zwycięsko, trzeba zastosować się do pewnych zasad, które pozwolą utrzymać ci zdrowie psychiczne. Podpowiadamy, jak wytrzymać ze swoim partnerem w czasach koronawirusa, gdy… nie możesz już na niego patrzeć.

Związek a home office

Łatwiej (aczkolwiek, podkreślamy, tylko w kontekście związku) mają ci, którzy muszą codziennie wychodzić do pracy (a przynajmniej jeden z partnerów musi). To przynajmniej 8 godzin odpoczynku od drugiej osoby, dzięki którym pozostałe 16 jest o wiele łatwiej znieść… A co w sytuacji, gdy oboje pracujecie na tzw. home office i każdego dnia kwarantanny oddech tej drugiej osoby staje się coraz głośniejszy?

Jeśli to tylko możliwe, zorganizujcie sobie biura w oddzielnych pomieszczeniach. Wiadomo, jedna osoba zawsze będzie miała nieco gorsze warunki, chyba że mieszkacie w dużym domu i możecie pozwolić sobie na dwa gabinety. Podpowiadamy jednak od razu, że o ile nie jesteście zgraną parą (a po trzech czy czterech tygodniach kwarantanny raczej skaczecie już sobie do oczu), to praca w jednym pomieszczeniu jest jak dolewanie oliwy do ognia.

zobacz:  Jakie kafelki do małej łazienki?

Home office ma jeszcze tę wadę, że łatwo się rozproszyć, szczególnie, jeśli w każdej chwili możecie ze sobą porozmawiać. Dlatego lepiej zamknąć się na czas pracy i wychodzić ze swojego pokoju tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. W ten sposób przy okazji zapewnicie sobie, choć minimum izolacji… od samych siebie.

Czas dla siebie w związku

Stałe przebywanie na jednej, ograniczonej powierzchni, prędzej czy później sprawi, że będziecie mieć siebie dość, a wspólne oglądanie filmów wieczorem stanie się zamierzchłą przeszłością. Dlatego w miarę możliwości, zapewnijcie sobie „przestrzeń”. Co to znaczy? Przygotuj sobie wieczorem domowe SPA w łazience, podczas gdy on będzie oglądać ulubiony serial czy rozmawiać z przyjaciółmi przez telefon. Ty mu nie przeszkadzaj, gdy pójdzie na drzemkę lub zacznie grać. Dotychczas mieliście pewnie oddzielne rozrywki, prawda? Niech tak zostanie, choć oczywiście trzeba się dopasować do nowych okoliczności.

Spotkania online z przyjaciółmi

Kwarantanna to jeszcze nie powód, aby nie spotykać się z przyjaciółmi – od czego jest internet, prawda? Jak najczęściej „spotykajcie” się z rodziną, przyjaciółmi. Możliwości jest wiele, ponieważ pozwala na to zarówno komunikator Facebooka, Skype, jak i wiele innych serwisów do przeprowadzania telekonferencji. Możecie umówić się ze znajomymi na wino (plusem jest to, że każdy będzie mieć własną butelkę do dyspozycji), a nawet zagrajcie z nimi w planszówki.

zobacz:  Jak okazywać miłość mężczyźnie?

Dzięki temu będziecie mieć tę namiastkę imprez, na które dotychczas chodziliście i które pozwalały wam się oderwać od domowej codzienności. No i miło w końcu zobaczyć twarz kogoś innego.

Jak wytrzymać ze swoim partnerem 24h? Drastyczne metody

Pracujecie „oddzielnie”, każdy ma chwilę dla siebie, a nawet w weekendy urządzacie domówki online, lecz to dalej nie wystarcza? W takim razie trzeba zastosować drastyczne metody. Gdy nic już nie pomaga, możecie podzielić się pomieszczeniami w swoim mieszkaniu/domu. Lub, co jeszcze bardziej drastyczne, spać osobno (oczywiście wszyscy wiemy, kto wyląduje na kanapie). Taka chwilowa separacja poprawi relację w niejednym związku, jesteśmy tego pewni.

2 comments

  1. Rany, to był trudny czas. Mam nadzieję, że już nie wróci. Serio. Ludzie się kochają, ale z czasem naprawdę pojawia się kryzys od siedzenia ze soba non stop.

  2. Ja nie miałam tego problemu jak siedziałam z mężem prawie rok w mieszkaniu. Najważniejsze to szanować własną przestrzeń osobistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *