Jak zorganizować ślub i wesele?

Categories MiłośćPosted on
młoda para

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych uroczystości w życiu. W zależności od tego, jak hucznie chcemy świętować zawarcie związku małżeńskiego, należy odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania do tego wydarzenia. Warto zacząć planować z dużym wyprzedzeniem tak istotne kwestie jak miejsce zaślubin czy wesela oraz inne sprawy, o których dowiecie się z naszego artykułu.

Organizacja ślubu – od czego zacząć?

Przede wszystkim narzeczeni muszą zdecydować jaki ślub chcą zawrzeć – kościelny czy cywilny. Decydując się na ślub kościelny należy wybrać kościół, w którym odbędzie się ceremonia, bardzo często wybór pada na parafię, z której pochodzi panna młoda. Jeśli jednak chcemy wziąć wyłącznie ślub cywilny, to należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego w swoim miejscu zamieszkania i ustalić termin. Istnieje także możliwość zorganizowania ślubu cywilnego w miejscu, w którym ma odbyć się wesele. Należy przy tym pamiętać, że planowanie terminu ślubu musi być związane z rezerwacją sali na wesele, gdyż bardzo często od dostępności tego miejsca zależy kiedy odbędzie się ślub.

zobacz:  10 modeli modnych butów na wiosnę i lato

Poszukiwania sali weselnej

Jeśli mamy wyznaczony termin ślubu, to musimy znaleźć salę, która będzie dostępna tego dnia, jeśli natomiast zaczynamy od wyboru sali, a nie od ustalania daty ślubu, to nasze możliwości znacznie się poszerzają. Warto najpierw zrobić orientacyjną listę gości, aby wstępnie oszacować ilość osób, które będzie musiała pomieścić sala. Następnie należy zrobić rozeznanie wśród obiektów takich jak restauracje czy domy weselne, aby wiedzieć który z nich dysponuje odpowiednio dużą salą, jakie przedstawiają propozycje menu oraz czy dysponują bazą noclegową. Odpowiedzi na te podstawowe pytania powinny pomóc nam zawęzić krąg poszukiwań. Dobrze też określić wielkość funduszy, jakie chcemy przeznaczyć na wesele.

Gdy już wybierzemy salę, która spełnia wszystkie istotne dla nas warunki, znajduje się w odpowiedniej lokalizacji, pozwala na stworzenie pożądanego klimatu podczas wesela, zaakceptujemy menu oraz inne szczegóły, przychodzi czas na kolejne punkty.

stół z dekoracjami weselnymi i zastawą

Suknia ślubna i garnitur

Jeśli chodzi o to, w czym do ślubu ma iść para młoda, to zdecydowanie więcej czasu zajmuje zwykle wybór i uszycie sukni ślubnej. Większość salonów mody ślubnej, a także krawcowych, zastrzega sobie przynajmniej kilka miesięcy (czasem nawet pół roku) na uszycie sukni ślubnej. Warto zatem rozpocząć poszukiwania tej wyjątkowej kreacji z dużym wyprzedzeniem. Garnitur natomiast można kupić nawet miesiąc przed ślubem, gdyż ewentualne poprawki krawieckie nie zajmują zbyt dużo czasu.

zobacz:  Jak przyspieszyć wzrost włosów naturalnymi sposobami?

Atrakcje weselne

Mając już zarezerwowaną salę, ustalony termin ślubu oraz wybraną suknię ślubną, możemy przejść do wybierania atrakcji. Jednym z podstawowych punktów jest wybór zespołu lub Dj-a, który zajmie się oprawą muzyczną tego wydarzenia. Bardzo ważny jest także wybór fotografa, niektóre pary decydują się również na zatrudnienie osoby, która filmuje całe wydarzenie, by potem stworzyć z tego nagrania pamiątkowy film. Wśród innych popularnych atrakcji jest także fotobudka, którą dobrze zarezerwować z paromiesięcznym wyprzedzeniem, podobnie jak zespół/dj-a i fotografa.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *