W co się ubrać na pierwszą randkę?

Categories Miłość, UrodaPosted on
modny ubiór pary

Pierwsza randka napawa strachem wiele osób. Każdy zdaje sobie sprawę, jak istotne jest pierwsze wrażenie. Stąd wątpliwość, co założyć. Wiadomo, że nie można przesadzić, ale też chce się wyglądać w tym dniu wyjątkowo, a nie jak na co dzień.

Dobór stylizacji do miejsca spotkania

Przede wszystkim na to, jak się ubierzemy powinno mieć wpływ miejsce spotkania. Warto podpytać, jakie są plany, aby móc dopasować stylizację do okazji. Inaczej ubierzemy się bowiem na spacer po parku, do restauracji, a inaczej do teatru. Dobrze jest się do tego przygotować nie tylko pod względem rodzaju ubrań, ale też obuwia. Szpilki do kina – okej, ale na długi spacer po mieście – niekoniecznie.

Charakter randki a ubiór

Ubrania dopasować należy również do do tego, jak ma przebiegać spotkanie. Jego charakter jest nie bez znaczenia. Jeśli ma się świadomość, że randka może być na sportowo, np. spotkanie ma odbyć się na gokartach lub jako wycieczka w góry – nie ma co podchodzić do niej inaczej. Koniecznie trzeba wtedy założyć sportową odzież. Jeśli ubierze się czółenka i sukienkę narazi się na śmieszność.

zobacz:  Rocznice ślubu - nazwy i znaczenie

Jaki strój na randkę?

Przede wszystkim warto trzymać się jednej zasady – na randkę należy się ubrać, a nie przebrać. Właśnie dlatego istotne jest, by postawić na ubrania, które się zna i lubi. Powinny pasować do wieku, jaki się ma.

Ubiór powinien być schludny, naturalny. Zdecydowanie lepiej postawić na klasykę niż najnowsze trendy lub co gorsza – ekstrawagancję. Czasami lepiej wybrać bardziej zachowawczy strój na pierwsze spotkanie, a na kolejne odważyć się na więcej.

Wyzywający strój też raczej nie jest dobrze widziany. Krótkie spódniczki, szorty, głębokie dekolty – lepiej z nich zrezygnować. Nawet, jeśli nosi się je na co dzień, to na pierwszym spotkaniu warto bardziej zasłonić swoje wdzięki.

Strój nie powinien też w żaden sposób krępować ruchów. Zbyt ciasne ubrania odpadają. Oversize też nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo totalnie zaburzy proporcje sylwetki.

Dobrze, by ubiór był kobiecy. Spodnie boyfriend i T-shirt są w porządku, ale niekoniecznie na pierwszą randkę. Zdecydowanie lepiej jest postawić na ubrania, które podkreślają kobiecość. Sukienka i spódnica to dobry wybór. Chyba, że nie darzy się ich miłością, wówczas nie ma co się zmuszać.

zobacz:  Stylizacje na randkę. Co ubrać, jaka fryzura, jaki makijaż na randkę?

Czy lepiej postawić na kolorowe, czy stonowane ubrania? Zdania są podzielone. Jedni uważają, że kolor wyróżnia z tłumu, inni – że lepiej wybrać stonowane barwy. Tak czy inaczej – wiele zależy od nas samych. Jeśli nie lubimy kolorów i wzorów – nie ma co się do nich zmuszać.

W co się ubrać na pierwszą randkę?

Podsumowując: na randkę należy ubrać się w to, co się lubi. Dobrze, by były to ubrania dopasowane do okazji. Należy postawić na wygodę, ale i klasę. Najlepiej, by były to ubrania kobiece. Świetnie sprawdzają się sukienki, ale i spodnie z elegancką bluzką. Należy zadbać o to, by nie eksponować za bardzo wdzięków. Torebka powinna być mała, lepiej unikać wielkich worków. Jeśli obcasy – to tylko sprawdzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *