Jak ubierać się do pracy latem?

Categories UrodaPosted on
kobieta w biurze

Latem nie jest zbyt łatwo skomponować strój do pracy. Wysokie temperatury zachęcają do tego, by zakładać na siebie coraz mniej. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Do biura nie wypada przyjść w zbyt kusych ubraniach. Podpowiadamy, jak ubierać się do pracy latem.

Jakie buty do pracy w upalne dni?

Zaczniemy od podstaw, czyli butów. Wiadomo, że najchętniej w upały zakładamy klapki. Wiele osób twierdzi, że do biura nie wypada przyjść w odkrytych butach. Oczywiście wiele zależy od tego, jaki panuje dress code. O ile w niektórych firmach nie ma takiej możliwości, o tyle w innych panuje dowolność. Zakłada się, że nie powinno się mieć odkrytych palców. Zwłaszcza w sytuacji, gdy przyjmuje się klientów, udaje się na spotkania z kontrahentami. Jednak czółenka peep toe jeśli ma się zadbane stopy jak najbardziej powinny być w porządku. To samo tyczy się butów z odkrytą piętą. Prawda jest jednak taka, że im mniej widoczne są stopy, tym lepiej – warto więc postawić na mokasyny lub baleriny. Tak pewniej.

Czy należy założyć rajstopy latem?

Wiele pań, które zakładają sukienki lub spódnice zastanawia się, czy muszą również ubrać rajstopy. Latem jest to dość kłopotliwe. Niestety prawda jest taka, że czym bardziej formalny ubiór, tym mniej wypada iść w gołych nogach. Na szczęście w sklepach są bardzo cienkie rajstopy, wiele osób poleca nawet zakładanie specjalnych BB, które dodatkowo kryją mankamenty nóg, jak np. pajączki.

Jaka sukienka latem do pracy?

Przede wszystkim warto pamiętać, że praca to nie plaża. Właśnie dlatego trzeba poszukać kompromisu pomiędzy elegancją, a przewiewnością. Sukienki mini, na ramiączkach, odsłaniające plecy i dekolt się nie sprawdzą. Nawet w biurze, w którym nie pasuje ścisły dress code. Są mało praktyczne, sprawiają, że gołym ciałem dotyka się foteli, trzeba pilnować się, by nie pokazać zbyt dużo. Zdecydowanie lepiej jest postawić na sukienkę koszulową, zwaną szmizjerką lub inną, nawet maxi. Ważne, by były wykonane z naturalnych, przewiewnych materiałów. Takie zapewniają komfort w upał, a nie eksponują ciała.

Jaka spódnica do pracy w upały?

A na jakie spódnice postawić? Jakie sprawdzą się latem? Zdecydowanie nie powinno się zakładać miniówek. Spódnica powinna sięgać do kolana. Najlepiej usiąść w spódniczce w domu. Jeśli podciągnie się, będzie się dotykać gołym ciałem siedziska – wówczas lepiej zostawić ją w szafie. Jest jeszcze jedna zasada o której warto pamiętać – im krótsza spódnica, tym niższy obcas.

Jaką bluzkę latem założyć do pracy?

A jaka bluzka do spódnicy lub spodni będzie najlepsza? Z pewnością odrzucić należy prześwitujące. Oczywiście mogą być z lekkich, transparentnych materiałów, ale nie powinny pokazywać zbyt wiele. Czy odkryte ramiona są w porządku? W bardzo formalnych sytuacjach – są niedopuszczalne. Oczywiście można mieć zawsze w „pogotowiu” marynarkę lub kardigan, ale zdecydowanie lepszy jest krótki rękaw, ¾ lub długi. Idealne do biura są koszule z wysokiej jakości bawełny.

Spodnie do pracy w lecie

A spodnie? W przypadku nich wiadomo, że liczy się nie tyle długość, co materiał z jakiego są wykonane. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się wizytowe niż dżinsowe. Poza tym w tych drugich jest za ciepło. Trzeba tylko uważać, by nie wybrać takich, które mocno się gniotą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *