Trądzik w różnych miejscach – o czym może świadczyć trądzik?

Categories Uroda, ZdrowiePosted on
Kobieta dotyka do szyi

Trądzik to zmora wielu kobiet, zwłaszcza, że niekoniecznie może on pojawić się tylko w wieku młodzieńczym. Wypryski w wielu miejscach ciała mogą świadczyć o niedomaganiach naszego organizmu. Zapoznaj się zatem z trądzikową mapą ciała i przeczytaj o czym mogą świadczyć wypryski.

Trądzik to zmora wielu kobiet, zwłaszcza, że niekoniecznie może on pojawić się tylko w wieku młodzieńczym. Wypryski w wielu miejscach ciała mogą świadczyć o niedomaganiach naszego organizmu. Zapoznaj się zatem z trądzikową mapą ciała i przeczytaj o czym mogą świadczyć wypryski.

Gdzie najczęściej pojawia się trądzik?

Trądzik głównie atakuje skórę na twarzy. Wypryski mogą pojawić się na żuchwie, ale także na policzkach. Bardzo często trądzikiem zostaje zaatakowane czoło i nos, ale także okolice ust. Czasami trądzik atakuje także ciało i często jego przyczyną jest noszenie zbyt obcisłych ubrań. Warto pamiętać, że także niewłaściwa higiena może powodować pojawianie się krostek. Jeśli jednak po wyeliminowaniu opisanych przyczyn wypryski nie znikną, będzie to świadczyło o problemach zdrowotnych organizmu. Zmiany trądzikowe mogą zaatakować także szyję i dekolt oraz klatkę piersiową i ramiona. Niektórych może zdziwić fakt, że wypryski bardzo często pojawiają się także na plecach.

zobacz:  5 sposobów na pozbycie się boczków

Jakie są przyczyny trądziku na twarzy?

Jeśli codziennie męczy nas pojawianie się coraz to nowych wyprysków na twarzy warto zastanowić się skąd one się biorą i jaka może być zdrowotna przyczyna ich pojawiania się. Stres, picie kawy, alkoholu, jedzenie fast foodów, cukru oraz wahania hormonalne mogą mieć wpływ na to, co dzieje się na naszej twarzy. Być może organizm poprzez trądzik daje znać, że nie radzi sobie z wydalaniem toksyn i wyrzuca je na zewnątrz w postaci brzydkiej cery.

Warto pamiętać, że wszystko co dostarczamy swojemu ciału ma wpływ także na skórę. Kiedy nie nawodnimy organizmu w odpowiedni sposób (powinno się wypijać 2 litry wody dziennie) nie dziwmy się, że nasze nerki przestają odpowiednio filtrować, a to z kolei wpływa na kłopoty ze skórą twarzy. Niezdrowe i nieregularne odżywianie powoduje problemy trawienne, gdyż jelita nie radzą sobie z oczyszczaniem z zaległości. Oczywiście to wszystko odbija się na cerze.

O jakich problemach zdrowotnych świadczy pojawianie się trądziku w różnych miejscach na twarzy?

Kiedy trądzik pojawia się na linii włosów może świadczyć to o tym, że niedokładnie zmywamy makijaż. W przypadku fluidu lub pudru może dochodzić do zatykania się porów. Trądzik przy linii włosów pojawia się także wtedy kiedy zbyt często dotykamy w tym miejscu skóry dłońmi.

zobacz:  6 rodzajów torebek, które musisz mieć w swojej szafie

Trądzik na czole może świadczyć o problemach trawiennych i złej pracy jelit. Bardzo często pojawianie się wyprysków w tym miejscu może świadczyć o problemach z cukrem lub spożywaniu nadmiernej ilości produktów przetworzonych. Warto wtedy pić dużo wody, zmniejszyć ilość cukrów i tłuszczów w diecie. Wypryski w środkowej części czoła mogą świadczyć o problemach ze zdrowiem psychicznym, dlatego warto przyjrzeć się lepiej temu problemowi.

Kiedy trądzik pojawia się nad brwiami może to wskazywać na osłabiony układ immunologiczny, z kolei jeśli pojawia się pomiędzy brwiami często jest skutkiem całonocnej alkoholowej imprezy. Krosty pod okiem mogą świadczyć o zapaleniu pęcherza moczowego, a jeśli pojawią się na nosie o problemach z sercem i ciśnieniem krwi, ale także mogą być wynikiem braku witamin z grupy B. Trądzik na policzkach wskazuje na problemy z żołądkiem i alergie pokarmowe. Krosty w okolicach ust mogą sugerować brak higieny lub problemy trawienne.

Trądzik na ciele – dlaczego się pojawia?

Trądzik na plecach może wskazywać na niedomagania układu pokarmowego. Z kolei gdy pojawi się na klatce piersiowej i ramionach może wskazywać na nadmierny stres lub alergie. Tak również mogą objawiać się problemy ze strony układu pokarmowego. Trądzik na szyi i dekolcie może być przyczyną spożywania zbyt dużej ilości cukrów prostych, ale może także wskazywać na zmęczenie oraz nadczynność nadnerczy.

zobacz:  Codzienna pielęgnacja cery – jakich kosmetyków nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *