7 sposobów na udany związek

Categories Lifestyle, Miłość, RodzinaPosted on
sposoby na udany związek

Każdy z nas marzy o idealnym związku, który przetrwa lata. Nie zawsze jest perfekcyjnie, lecz aby zbudować tak dobrą relację, trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym, zwracać uwagę na potrzeby partnera i wspierać się we wszystkich trudnych momentach. Oto kilka rad na udany związek.

  1. Rozmowa to klucz do sukcesu
  2. Bliskość, bez niej związek nie istnieje
  3. Bądźcie dla siebie życzliwi
  4. Dbajcie o atrakcyjny wygląd i sprawność fizyczną
  5. Komplementy budują związek
  6. Nie porzucajcie swoich zainteresowań
  7. Kłóćcie się i znajdujcie kompromis

Rozmowa to klucz do sukcesu

Nie bójcie się ze sobą rozmawiać. Nawet jeśli wasze dni są monotonne, to zawsze, gdy wrócicie z pracy powinniście poświęcić chwilę na rozmowę. Opowiedzieć co ciekawego się dziś wydarzyło, kogo spotkaliście lub kto was zdenerwował. Może razem uda wam się lepiej rozwiązać drobne problemy. Warto rozmawiać ze sobą o wszystkim i w każdej sytuacji, tak jak z najlepszym przyjacielem.

Sposób na udany związek

Bliskość, bez niej związek nie istnieje

Związki na odległość istnieją tylko w filmach, w rzeczywistości człowiek potrzebuje bliskości non stop. Przytulajcie się jak najczęściej i spędzajcie ze sobą jak najwięcej czasu. Wolny weekend to idealna okazja, żeby udać się ze swoim partnerem na romantyczny wypad za miasto. Dbajcie o dobry seks, na który nigdy nie jesteście za starzy, a który jest istotnym elementem związku.

zobacz:  W co się ubrać na pierwszą randkę?

Bliskość, udany związek

Bądźcie dla siebie życzliwi

Uśmiechajcie się jak najczęściej i bądźcie dla siebie życzliwi. Każdy czasem ma gorszy dzień, trzeba go wtedy pocieszyć, zająć czymś innym, sprawić, aby poczuł się lepiej i na chwilę zapomniał o codziennych zmartwieniach. Nie wypominajcie sobie starych problemów, starajcie się żyć chwilą i spędzać każdy dzień tak, jakby miał być waszym ostatnim.

Dbajcie o atrakcyjny wygląd i sprawność fizyczną

Nie pozwólcie się zaniedbać! Ponad połowa związków rozpada się poprzez brak atrakcyjności. Starajcie się dbać o swoją sprawność fizyczną i wygląd, nawet jeśli nie jest to łatwe w wirze codziennych zobowiązań. Dzielcie się obowiązkami tak, aby każdy z was miał chwile dla siebie, na wyjście na siłownię czy do kosmetyczki.

Komplementy budują związek

Nie oszczędzajcie komplementów, miłych słów. Mówcie „kocham Cię”, nie tylko przy specjalnej okazji czy w okresie świąt, ale w ciągu całego roku. Najlepiej w najmniej oczekiwanych momentach, np. po przebudzeniu się, czy podczas zaparzania porannej kawy.

Miłość, sposób na udany związek

Nie porzucajcie swoich zainteresowań

Związek także potrzebuje trochę luzu. Nie przesadzajcie z kontrolą partnera i pozwólcie mu na chwilę wolnego czasu, w którym będzie mógł oddać się swoim pasjom, np. wyjść z kolegami na ryby. Każdy z was ma prawo do przyjemności. Jeśli chodzisz na lekcję tańca czy pływanie, nie rezygnuj z tego, ale tym samym pozwól swojemu partnerowi na chwilę wytchnienia.

zobacz:  Jaki prezent na ślub? Co dać parze młodych z okazji ślubu?

Kłóćcie się i potrafcie dochodzić do kompromisu

Najgorsze związki to te, które na pozór wyglądają zbyt idealnie. Ludzie, którzy się nie kłócą trzymają całą złość i zmartwienia w sobie, co w rezultacie prowadzi do rozpadu związku. Mamy różne poglądy, różne doświadczenia, dlatego kłótnie są nieuniknione Ważne, aby potrafić je rozwiązać i pójść na kompromis. Jednak starajcie się zapanować nad swoimi emocjami, ponieważ w nerwach możecie powiedzieć coś, czego będziecie później żałować. Kłóćcie się, ale z miłością.

kłótnia, miłość

2 comments

  1. 8 sposobem na udany związek jest zakopanie drugiej połówki w ogródku i można zaczynać ten idealny 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *