Jak okazywać miłość mężczyźnie?

Categories MiłośćPosted on
Para jedzie trolejbusem

Miłość. Wielkie słowo, które nieraz przewija się w książkach, mediach, a nawet na bilboardach. Każda kobieta i mężczyzna chcą być kochani. Problemem może być jednak to, że ona jest z planety Wenus, a on z Marsa, a do tego są jeszcze rożnymi ludźmi. Jak zatem to pogodzić i kochać mężczyznę, nie tracąc zarazem nic z tego pięknego uczucia?

W jaki sposób rozmawiać z mężczyzną?

Może warto tu zacząć od kwestii bardziej międzyludzkich czyli przyjmujemy, że każdy człowiek jest inny. A mężczyzna to już zupełnie osobny rozdział. Facet jest przeważnie bardzo mało domyślną istotą, więc na pewno nie można mówiąc do niego stosować aluzji (no, chyba, że jest poetą lub pisarzem, ale o tym później). Mów więc językiem zrozumiałym, wyrażaj swoje potrzeby. Zamiast wyrzucać mu słowami „mógłbyś…”, „bo ty nigdy…” powiedz „chciałabym, żebyś…”, „może moglibyśmy…”. I na pewno jeśli zmienisz swój język wobec niego wiele się też i między wami zmieni.

Jest jednak jeszcze coś – mężczyzna z natury jest zdobywcą, ma zakorzeniony stereotyp głowy rodziny i przywódcy. Mimo, że czasy pod tym względem bardzo się zmieniły, facet chce przynajmniej być doceniany za to, co robi. Powidz mu więc, że jesteś z niego dumna, że jest twoim rycerzem, a jeśli takie zachowanie nie leży w twojej naturze, daj mu po prostu buziaka i zaopiekuj się nim gdy jest chory.

zobacz:  Chusteczki do prania wyłapujące kolor – czy warto je mieć?

Facet i dziewczyna oglądają krajobraz

W jaki sposób kochać introwertyka?

Introwertyk jest mężczyzną zamkniętym w sobie, potrzebuje często ciszy i spokoju, by pobyć w samotności, bo wtedy najlepiej regeneruje swoje siły. Jako jego partnerka powinnaś umieć docenić ten fakt i dawać mu możność „pobycia ze sobą”. Nierzadko też facet-introwertyk nie powie ci od razu kiedy ma jakiś problem. On musi go najpierw „przepracować” w swoim umyśle i wtedy może zdobyć się na wyrzucenie go z siebie. Czego zatem powinnaś unikać podczas okazywania miłości introwertykowi? Kochaj go tak, jak on tego potrzebuje czyli nie zmuszaj go do zwierzeń, bądź akceptująca i nie krytykuj.

Zwłaszcza krytyka dla introwertyka może być bardzo bolesna, bo to głównie mężczyźni nadwrażliwi, czasem poeci, pisarze, artyści. I w wypadku kiedy i ty jesteś introwertyczką, mówienie aluzjami może przynieść pożądany skutek, bo introwertyk lubi dużo myśleć. Jak kochać introwertyka? Czasem wystarczy, że po prostu przytulisz się do niego i będziecie trwać tak w ciszy.

Mężczyzna i kobieta leżą na trawie

Miłość i ekstrawertyk. Jak okazywać miłość ekstrawertykowi?

Ekstrawertyk to przeciwieństwo introwertyka, czyli mężczyzna bardzo otwarty, ciekawy życia. Jednak jedno musisz o nim wiedzieć – to facet, z którym nigdy nie osiągniesz „pokrewieństwa dusz”, bo on tego po prostu nie potrzebuje. Wspólne szaleństwo, wypad w góry na narty, dobra zabawa na imprezie to tak, ale siedzenie w samotności i przytulanie się do siebie to już niekoniecznie.

zobacz:  Jak dobrać krem pod oczy odpowiedni do wieku?

Ekstrawertyk nie potrzebuje cały czas być obok bliskiej osoby, on czerpie siły z komunikowania z się z drugim człowiekiem. To nie znaczy naturalnie, że on będzie tylko mówił, a ty masz słuchać (choć wśród ekstrawertyków często można spotkać typy lubiące podporządkowywać sobie innych). On chętnie wysłucha twojej wypowiedzi, bo oprócz mówienia potrzebuje też wymiany. Co może być trudne dla ekstrawertyka? Kryzys. Bo on nie ma tyle wewnętrznych pokładów, by poradzić sobie z pustką, przygnębieniem, nie lubi dokonywać samoanalizy. Więc jeśli twój ekstrawertyczny mężczyzna ma chwile załamania, daj mu to czego w tym momencie potrzebuje czyli kontakt, wymianę, działanie.

Co jest tak bardzo ważne w okazywaniu miłości mężczyźnie? Przede wszystkim zrozumienie różnic nie tylko wynikających z odmienności płci, ale także i drugiego człowieka. Podstawą dobrej relacji jest tutaj rozmowa, by szczerze powiedzieć o swoich potrzebach. A wtedy i introwertyk z ekstrawertyczką i odwrotnie mogą iść szczęśliwie przez życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *