Jak dobrać kolor szminki do typu urody? Jakie kolory szminki dla wiosny, lata, jesieni i zimy?

Categories UrodaPosted on
Blondynka trzymająca w dłoni szminkę

Szminka dopasowana do typu urody stanowi przepiękne dopełnienie makijażu. Chcesz dowiedzieć się, jakiego typu urody jesteś reprezentantką, by odpowiednio dopasować kolor szminki? Podpowiemy Ci, na jakie kolory szminek powinny zdecydować się kobiety w zależności od przypisanej do niej pory roku.

Jak prawidłowo określić typ urody?

Zastanawiasz się, jak określić posiadany typ urody? Jak dokonać analizy kolorystycznej swojej skóry? Najczęściej typy cery dzieli się na chłodne i ciepłe. Jak sprawdzić odcień cery? Pierwszy sposób to porównanie, w jakiej biżuterii lepiej prezentuje się twarz. Jeśli srebro lepiej podkreśla Twoją urodę, w takim razie jesteś posiadaczką chłodnego odcienia cery. Natomiast jeżeli Twoja skóra promienienie w towarzystwie złota, zdecydowanie masz ciepły tony. Wskazówką może być również powstawanie opalenizny. Osoby o chłodnym odcieniu skóry zwykle opalają się na kolor czerwony, natomiast opalenizna kobiet z ciepłą karnacją jest brązowa.

Cechy charakterystyczne dla chłodnego tonu to włosy o srebrzystym lub platynowym blasku, jasne oczy (błękitne lub szare) oraz niebieski lub popielaty kolor żył na nadgarstku. Ciepły ton zaś odznacza się włosami, które posiadają złote lub różowe refleksy, tęczówkami z obwódkami w kolorze zielonym lub żółtym, a także delikatnie zielonymi żyłami na nadgarstku.

Zastanawiasz się, jak dobrze dobrać kolor szminki do typu urody? Odpowiadają one porom roku, dlatego wyróżnia się cztery jej rodzaje — wiosnę, lato, jesień i zimę.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody wiosna?

Cechami charakterystycznymi dla typu urody wiosna są jasne włosy w odcieniach blondu i brązu, a także jasne oczy — błękitne lub zielone. Jakie kolory szminek powinny wybierać panie w tym rodzaju? Przede wszystkim świetnie sprawdzą się na ustach tych kobiet takie odcienie pomadek jak łososiowy, koralowy, jasny brąz czy też intensywna czerwień.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody lato?

Lato odznacza się jasnym odcieniem skóry. Włosy kobiet o tym rodzaju urody są w kolorze mysiego blondu lub delikatnego brązu. Natomiast oczy posiadają kolor zielony, szary lub niebieski. Jeśli jesteś typem urody odpowiadającym latu, postaw na odcienie szminek takie jak pudrowy róż, delikatny beż, malinowy oraz śliwkowy, a przepiękne podkreślisz swoje piękno.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody jesień?

Kolejną kategorią jest jesień. Kobiety o tym rodzaju urody charakteryzują się rudymi włosami i twarzą pokrytą piegami. Ich oczy najczęściej są zielone lub brązowe. Dobrym rozwiązaniem dla pań, które reprezentują jesień, najlepsze będą kolory szminek takie jak ceglasta czerwień, karminowy, bordowy, burgundowy oraz brązowy.

Jak dobrać kolor szminki do typu urody zima?

Ostatnim typem urody jest zima. Cechami charakterystycznymi są ciemne włosy oraz dosyć jasna cera. W jakim kolorze szminki dobrze będzie prezentować się kobieta o zimowym typie urody? Zdecydowanie warto postawić na chłodną fuksję, rubinową i malinową czerwień, a także śliwkowy i bakłażanowy fiolet.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego odcienia szminki jest uzależniony także od Twoich preferencji, dlatego nie obawiaj się śmiałych połączeń i zestawień kolorystycznych.

1 comment

  1. Ja uwielbiam nosić wszystkie kolory, które noszą kobiety w typie zimy, a sama jestem wiosną 😭😭😭 Bardzo nie lubię wiosennych kolorów 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *