Wiele kobiet i mężczyzn boryka się z problemem worków pod oczami. W pewnym wieku luźna skóra w tych okolicach może stać się dużym problemem. Są jednak sposoby na chirurgiczną likwidację worków pod oczami.
Jak zlikwidować worki pod oczami?
Worki i cienie pod oczami można niwelować w różny sposób. Jeśli masz pod oczami cienie i sińce, być może wystarczy stosowanie żelów pod oczy lub innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak w przypadku worków pod oczami, często potrzebna jest ingerencja chirurgiczna. To zabieg korygujący, który pozwala wrócić skórze do dawnej jędrności. Korekta powiek może zlikwidować worki pod oczami, kiedy czujemy się z nimi źle. Jest to zabieg, który pomaga w odzyskaniu młodego wyglądu i pozwala cieszyć się nim na dłużej.
Jak wygląda zabieg korekty powiek?
Zabieg korekty powiek połączony jest często z usunięciem worków pod oczami. W trakcie tej korekty niwelowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wiszącej skóry zarówno na powiekach, jak i pod nimi. Aby zminimalizować ryzyko blizn, nacięcia wykonywane są w konturach oczu. Następnie usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wiszącej skóry i naciąga naskórek, co kończy się nałożeniem szwów. Usuwa się je zazwyczaj po tygodniu od zabiegu.
Ponieważ skóra pod oczami jest bardzo delikatna, jakiś czas po zabiegu może występować opuchlizna czy zaczerwienienie. Skóra wraca do swojego naturalnego kształtu po około dwóch tygodniach od zabiegu. W tym czasie adaptuje się do nowego kształtu i stopniowo wygląda coraz lepiej. Ważne jest w tych dniach nienarażanie oczu na ostre słońce i dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry.
Zabieg daje długoletnie efekty, choć z biegiem czasu skóra traci elastyczność i może na nowo opadać. W zależności od jej kondycji zabieg można więc po kilku latach powtórzyć.
Jak dbać o skórę pod oczami?
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zabieg korekty powiek, czy nie, o skórę pod oczami należy dbać. Aby cienie pod oczami były jak najmniej widoczne, warto dbać o odpowiednią ilość snu i stosować dobre kremy pod oczy. Istnieją specjalne żele chłodzące, które niwelują opuchliznę i cienie pod oczami, a także specjalne masażery.
Ważna jest także odpowiednia dieta, która nie zatrzymuje wody w organizmie. Stąd też należy pić dużo wody, a także jeść warzywa i owoce bogate w witaminę K, która pomaga w procesie krzepnięcia i krążenia krwi. Dzięki odpowiedniemu krążeniu cienie pod oczami będą mniej widoczne. Witamina K znajduje się między innymi w brukselce, brokułach, szpinaku.
Oczy i skórę wokół nich poddawać można także specjalnym zabiegom relaksacyjnym, polegającym głównie na masażach i chłodzeniu. Warto zadbać o odpowiednią regenerację skóry oczu już od wczesnych lat. Poprawi to jędrność skóry i sprawi, że zachowamy młody wygląd na dłużej.
Z jednej strony brzmi to kusząco, a z drugiej strasznie boję się rekonwalescencji i bólu związanego z gojeniem się ran po zabiegu. W ogóle nie jestem przekonana do ingerencji chirurga, ale może za parę lat zmienię zdanie, tym bardziej że takie zabiegi robią się coraz bardziej powszechne.
Moim zdaniem jak się ma takie trwałe wory, to jest konieczność poddać się operacji. Przecież nie dość, że się źle wygląda, to również nie za dobrze się widzi! Moim zdaniem skoro jest remedium, to warto z niego skorzystać. Da się przecież nawet kredyt wziąć na coś takiego.
A to ciekawe… Niedawno oglądałam filmik jak kobieta przykładała sobie pod oczy ścięty aloes i pozostawiła na parę minut. Po chwili jej worki zniknęły… Tylko pytanie, czy rzeczywiście aloes ma takie właściwości.