Jakie kafelki do małej łazienki?

Categories DomPosted on
mała łazienka

Przed Tobą remont łazienki i musisz wybrać płytki? Nie wiesz jednak, jakie najlepiej sprawdzą się w małej łazience? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając kafelki do małych pomieszczeń.

Gdzie kupić płytki łazienkowe?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie o to, jakie płytki najlepiej sprawdzą się w małej łazience, musisz wiedzieć, gdzie w ogóle ich szukać. Oczywiście ludzie często decydują się na odwiedzanie marketów budowlanych. To jednak dość czasochłonne. Poza tym – często na ekspozycji i tak nie ma wszystkich dostępnych kafelków. A dobrze jest mieć duży wybór.

Zdecydowanie lepiej jest więc udać się do salonu z wyposażeniem łazienek, ale też kafelki do małej łazienki znajdziesz na bellamica.pl. Łatwiej i wygodniej jest obejrzeć płytki online, a potem udać się do pokazowej galerii łazienek, by sprawdzić, jak prezentują się w aranżacjach. Dzięki temu można je dotknąć, sprawdzić jak załamuje się na nich światło, odpytać sprzedawców o cechy danych kafelków. Osoby pracujące w specjalistycznych salonach z wyposażeniem łazienek mają większą wiedzę na temat płytek niż pracownicy marketów budowlanych, w których można kupić od pianki montażowej po kotły grzewcze.

zobacz:  Miłość, związek, w czasach koronawirusa, czyli jak wytrzymać ze swoim partnerem 24h?

Jakie kafelki do małej łazienki?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że do małej łazienki idealnie nadają się płytki z połyskiem. Dzięki temu, że odbijają i rozpraszają światło, pozwalają stworzyć wrażenie zdecydowanie większej powierzchni niż dostępna.

Wiele osób twierdzi, że idealne są białe płytki. Nie trzeba jednak stawiać tylko na biel. Można wybrać nawet ciemniejsze kolory. Istotne jest jednak, by były w chłodnych odcieniach. One tak nie zacieśniają przestrzeni.

Aby optycznie powiększyć łazienkę, należy kupić płytki o jak największych rozmiarach. Zwłaszcza tyczy się to podłogi. Im więcej na niej elementów, tym większy chaos panuje we wnętrzu, a pomieszczenie staje się małe, przytłumione. Szachownica zdecydowanie nie sprzyja małym łazienkom, tak jak i płytki o fantazyjnych kształtach. Jeśli jednak marzy Ci się podłoga z małych płytek, to możesz się na nią zdecydować, ale pod warunkiem, że idealnie dobierzesz kolor fug, by wraz z kafelkami tworzyły jednolitą powierzchnię.

Mała łazienka może mieć regularny kształt, a może być bardzo wąska. Wówczas świetnie sprawdzają się poziome płytki z dekorami w szerokie wzory lub nawet zastosowanie jednego poziomego pasa w kontrastowym kolorze. Dzięki temu łazienka będzie wyglądała na szerszą.

zobacz:  Jak skutecznie wybielić zęby?

W sytuacji, gdy pomieszczenie jest niskie, warto postawić na dekoracyjne wstawki z pionowych płytek. Najważniejsze jednak, by unikać drobnych zdobień. Wydłużyć optycznie ściany pomaga również ułożenie płytek na ścianach do 2/3 ich wysokości. Zwłaszcza, jeśli wykończenie będzie w nieco innym kolorze. Dobrze jednak, by reszta ściany była pomalowana farbą w tym samym odcieniu.

Jakie tricki pomogą optycznie powiększyć łazienkę?

Jest jeszcze kilka zasad, o których warto pamiętać wykańczając małą łazienkę. Przede wszystkim dzisiaj zaleca się, by kłaść płytki z możliwie jak najcieńszą fugą. Jeśli chce się położyć kafelki o dużym formacie, wówczas najlepsze są te z regularnymi brzegami (rektyfikowanymi). Umożliwiają położenie ich bezfugowo, a raczej przy zastosowaniu niezwykle cienkiej fugi, co daje efekt jednolitej płaszczyzny.

Kolejną kwestią jest zastosowanie podwieszanej ceramiki. Im mniej na podłodze, tym przestrzenniej we wnętrzu. Tak więc i muszla klozetowa, i szafka z umywalką powinny zawisnąć na ścianie. To samo tyczy się kabiny prysznicowej. Lepsza jest typu walk-in niż z brodzikiem.

Aby łazienkę optycznie powiększyć, warto też lustro zlicować z płytkami. Dzięki temu ściana będzie miała płaską powierzchnię. Lustro dodatkowo odbije światło i powiększy przestrzeń.

zobacz:  Jak skutecznie wybielić zęby?

2 comments

  1. Białe kafelki do małej łazienki najlepsze. Możesz zmieniać aranżację, w miarę upływu czasu dobierać dodatki, pomalować ściany na inny kolor i stara łazienka jak nowa. Ja mam białe od lat a wystrój łazienki zmieniłam już kilka razy stosując kosmetyczne triki.

  2. Do małej łazienki na pewno jasne płytki, w dobrym salonie jak w bokaro znajdziecie wszystko co potrzeba, nawet jak jesteście bardzo wymagający 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *