Negatywne myśli, które zatruwają życie. Jak się nie poddać negatywnym myślom?

Categories ZdrowiePosted on
Kobieta zakrywa twarz rekami

Każdemu człowiekowi od czasu do czasu towarzyszą negatywne myśli. Nie jest to problemem kiedy pojawiają się one sporadycznie. Jednak jeśli codzienne katastroficzne myślenie zatruwa nam życie pora wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zwalczać pesymizm. Jak nie poddawać się negatywnym myślom?

Każdemu człowiekowi od czasu do czasu towarzyszą negatywne myśli. Nie jest to problemem kiedy pojawiają się one sporadycznie. Jednak jeśli codzienne katastroficzne myślenie zatruwa nam życie pora wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zwalczać pesymizm. Jak nie poddawać się negatywnym myślom?

Dlaczego mamy negatywne myśli?

Czasem jedno niepowodzenie może być przyczyną naszych pesymistycznych myśli. Dobrze, jeśli mamy świadomość, że po burzy zawsze świeci słońce. Niepokojąca jest jednak sytuacja kiedy czarnych myśli przybywa i nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Nieraz sami nakręcamy machinę czarnowidztwa poprzez spiralę negatywnych myśli. Wyobrażanie sobie negatywnych scenariuszy wydarzeń staje się wtedy normą.

Warto pamiętać, że z każdej, nawet najbardziej niefortunnej sytuacji zawsze jest wyjście. Pomyśl jak pocieszający jest fakt, że nigdy nie wiesz co tak naprawdę cię spotka, więc nie możesz zakładać, że będą to tylko katastroficzne wydarzenia. Życie jest pełne niespodzianek, zarówno tych złych jak i tych dobrych. Warto o tym pamiętać.

zobacz:  Sposoby na dobry sen. Jak dobrze spać?

Jak walczyć z negatywnymi myślami?

Kiedy przeżywamy trudne chwile mamy tendencję do skupiania się na negatywach i na porażkach. Nie warto poddawać się takim myślom. Kiedy dopada cię czarnowidztwo skup się na sukcesie, na tym jak doskonale poczujesz się kiedy już pokonasz wszelkie przeciwności losu. I jeszcze jedno – nie warto wracać myślami do tego co było złe, dobrze jest natomiast skupić się na przyszłych pozytywach. Nie mamy żadnego wpływu na przeszłość, bo wydarzenia po prostu już przybrały taki a nie inny obrót, nie zawsze dla nas korzystny. Pierwszą rzeczą jaką zrobimy powinno być pogodzenie się z tym, co już miało miejsce. Kolejne powinno być pozytywne nastawienie do życia. Weź pod uwagę, że bez tego będzie ci bardzo trudno codziennie wykonywać swoje obowiązki.

Jak zmienić swoje podejście do życia?

Pozytywne myślenie nie ma nic wspólnego z codziennym uśmiechaniem się do lustra lub przekonywaniem siebie na siłę, że jest idealnie kiedy tak naprawdę nie jest. Bardzo dobrym sposobem jest codzienne zapisywanie na kartce rzeczy, które się udały, były miłe, pozytywne i dobrze wpłynęły na twój nastrój. Robiąc spis wcale nie musisz umieszczać w nim rzeczy dziwnych i nadzwyczajnych – wystarczą dobre sprawy dnia codziennego. I nie chodzi tu wcale o to, że każdego dnia musisz zapisać swój zawodowy sukces. Udany obiad, spacer, rozmowa z koleżanką – to wszystko są drobiazgi, które powinny cieszyć.

zobacz:  TOP5 perfum wszech czasów. Jak wybrać zapach dla siebie?

Co utrudnia pozytywne myślenie?

Błędne koło negatywnych myśli to jedno, ale nie zawsze tylko one są powodem tego, że nie potrafisz przerwać złego impasu. Jeśli jesteś ambitnym człowiekiem prawdopodobnie dużo od siebie wymagasz. Oczywiście to bardzo dobrze mieć wymagania, ale problem pojawia się wtedy kiedy są one ponad normę. Ludzie bardzo często popadają w skrajności nie wymagając od siebie w ogóle lub wymagając ponad miarę. Jeśli jesteś w tej drugiej kategorii osób, pora odpuścić. Pamiętaj, że nie musisz być perfekcjonistą we wszystkich dziedzinach życia, bo to ani nie jest zdrowe, a na dłuższą metę przestaje być możliwe. Człowiek to nie maszynka do sprawiania samych sukcesów. Pozytywne myślenie może być utrudnione poprzez zazdrość i nieustanne porównywanie się do innych osób. Należy docenić to, co się ma i codziennie dziękować w myślach za to, co się osiągnęło.

Człowiek, który nieustannie ma o wszystko żale nigdy nie będzie umiał pozytywnie myśleć. Zawsze będzie go uwierało poczucie, że inni maja lepiej, a on jest gorszy. Postaraj się doceniać wszystko to, co masz, a negatywne myśli będą pojawiały się w twojej głowie jak najrzadziej.

zobacz:  3 najpopularniejsze diety odchudzające

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *