Podstawki z kamienia to nie tylko ładny wygląd, także stabilność!

Categories Dom, LifestylePosted on
Podstawki z kamienia

Figurki, modele czy statuetki zdecydowanie lepiej prezentują się, gdy stoją na odpowiednio dobranych podstawkach. Jednym z często wybieranych materiałów do tego jest kamień, szczególnie granit. Wygląda szlachetnie i dumnie, a postawiony na nim przedmiot prezentuje się dobrze, ale nie tylko. Co jeszcze wyróżnia podstawki z kamienia?

Do czego służą podstawki z kamienia?

Kamień to bardzo wdzięczny materiał, który ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Można go wykorzystać do bardzo wielu rzeczy i choć pewnie znane są wielu deski z kamienia, kamienie do pizzy czy stoliki marmurowe, z powodzeniem można użyć go także jako podstawka do różnych przedmiotów. Stawia się na nich systemy głośności czy właśnie wykorzystuje podstawki z kamienia pod statuetki, figurki, a także modele: artigiano.pl/16-podstawki-pod-figurki-statuetki. To doskonały sposób na uwieńczenie nie tylko ważnej nagrody, ale również zbiorów kolekcjonerskich i modelarskich.

Co wyróżnia podstawki z kamienia?

Można tutaj wymienić przede wszystkim dwie cechy podstawek z kamienia: elegancki wygląd oraz stabilność i wytrzymałość. Podstawki wykonane są przeważnie z granitu, który uważany jest za kamień bardzo estetyczny i od dawna wykorzystywany jest także jako materiał dekoracyjny. Oprócz tego, cechuje się także większą wagą, a to sprawia, że jest stabilny, co w przypadku podstawki pod często dość drogocenne przedmioty, ma duże znaczenie. W ten sposób przytwierdzony do niej przedmiot będzie miał gwarancję stałości.

zobacz:  Jak skutecznie wybielić zęby?

Podstawki pod figurki, statuetki

Jakie są zalety podstawek z kamienia?

Dwie podstawowe zalety zostały już wymienione, czyli duży ciężar gwarantujący stabilność oraz niezwykły elegancki i estetyczny wygląd, który jest w stanie podnieść prestiż danego przedmiotu, znajdującego się na nim. Dodatkowo nie ma tutaj ograniczeń jeżeli chodzi o formę, poszczególne podstawki mogą mieć różny kształt, a także można je ze sobą dowolnie łączyć czy sklejać, tworząc nietypowe zestawienia.

Nie jesteśmy też ograniczeni jeżeli chodzi o kolor – najpowszechniejsza jest czerń, ale wybór jest zdecydowanie większy. Jeżeli będziemy chcieli, można także na takiej podstawce wykonać grawerowany napis. I rzecz jasna nie można zapomnieć o wysokiej jakości podstawek z kamienia – są one bardzo wytrzymałe i nie ulegają zniszczeniu, a także cieszą się dużą odpornością na wpływ warunków atmosferycznych. Za rok czy za 50 lat, podstawka nadal będzie prezentować się doskonale.

Ile kosztuje podstawka z kamienia?

Ceny podstawek mogą być różnorodne, w zależności od wielu czynników, takich jak: wielkość, użyty kamień, kształt, a także dodatkowe opcje jak grawer czy wywiercenie otworów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że koszt podstawek z kamienia nie jest aż taki mały, co wiąże się mimo wszystko z ich jakością. Jeżeli chcemy stawiać na produkty trwałe, eleganckie i prestiżowe, trzeba się z tym liczyć. Inne materiały będą tańsze, jednak zdecydowanie gorsze i mniej wytrzymałe.

zobacz:  Naturalny krem do twarzy, gdzie szukać, jak sprawdzać?

Jeżeli więc zależy nam na jakości, podstawki z kamienia będą dobrym wyborem. Mają one wyeksponować dany przedmiot i podnieść jego wartość i właśnie to dla wielu osób jest cechą najważniejszą. Ładny wygląd i stabilność to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *